ČLÁNKY

Vyskúšajte osviežujúce drinky s našim frizzante

Horúčavy nekončia a tak odporúčame vyskúšať miešané nápoje s našim sviežim frizzante, ktoré rozhodne stoja za to.

Na úvod si ozrejmime, čo je frizzante.

Ide o jemne perlivé víno vyrábané rôznymi metódami. Jedna z nich, Charmatova metóda, teda metóda kvasenia v tankoch, sa osvedčila najmä pri spracovávaní aromatických odrôd vína. Vďaka nej si výsledné šumivé víno zachová príjemnú a sviežu ovocnú chuť.

Ľahšie perlivé vína ako stvorené na letné večery

Šumivé víno frizzante vo všeobecnosti charakterizuje nižší obsah alkoholu. Ľahšie perlivé vína sú ako stvorené na letné večery; hodia
sa predovšetkým k hydine, rybám, strukovinám, sladkému i slanému pečivu.

Počas letných mesiacov odporúčame voliť hlavne suché šumivé vína ako frizzante biele alebo frizzante ružové, a to z celkom pragmatických dôvodov: suchšie alternatívy šumivého vína sú ľahké na trávenie a celkovo šetrné pre ľudský organizmus. Nezabúdajte však ani na pohár vody, ktorý treba vypiť spolu s každým pohárom takéhoto frizzante.

Skúste to inak

Mimochodom, správne vychladené frizzante má okolo 6 °C, prípadne aj menej. Aby si okrem chuti zachovalo aj stabilitu bubliniek, stačí ho pred podávaním vložiť na 24 hodín do chladničky. Šumivé víno však môžete popíjať aj s kockami ľadu, niekomu však chutí frizzante s ľadovou drťou.

Omrzel vás klasický pohár bubliniek? Tak pre vás máme bonus. Pripraviť si môžete aj tieto chuťovo podmanivé a vizuálne atraktívne miešané nápoje so šumivým vínom.

Uvedené ingrediencie vám postačia na jeden drink:

1. Bellini

Ingrediencie: 4 broskyne (aj mrazené alebo z kompótu), frizzante biele.

Postup: Olúpané broskyne bez kôstky rozkrojíme napoly a rozmixujeme v mixéri na pyré, ktoré dáme chladiť na 30 minút. Do vychladeného pohára na sekt pridáme najskôr broskyňové pyré a zhruba do ½ pohára dolejeme šumivé víno. Jemne premiešame a na záver opäť dolejeme víno. Podávame ozdobené plátkom broskyne.

2. Mimóza

Ingrediencie: 100% pomarančový džús, frizzante biele, pomarančová kôra

Postup: Do vychladeného pohára na sekt nalejeme v pomere 1:1 najskôr šumivé víno, potom pomarančový džús. Podávame s kockami ľadu, ozdobené plátkom pomarančovej kôry.

3. Pink Chevrolet

Ingrediencie: frizzante ružové, 6 jahôd, 2 lístky mäty, ľadová drť

Postup: V mixéri rozmixujeme 5 jahôd s ľadom a mätou. Do vychladeného pohára na sekt nalejeme najskôr ovocnú drť a dolejeme šumivé víno. Pohár ozdobíme nakrojenou jahodou.

4. Kir Royale

Ingrediencie: frizzante ružové, 20 ml ovocného likéru (najlepšie černicový, malinový alebo podobný), mrazené lesné ovocie

Postup: Do vychladeného pohára na sekt nalejeme najskôr ovocný likér, následne po stene pohára dolievame šumivé víno. Na záver vhodíme do pohára lesné ovocie podľa chuti.

Ak Vás drinky zaujali a radi ich vyskúšate s našim frizzante, objednáte ho na e-shope.

A niečo navyše.. dokonala „brunch“ párty

Rozmýšľate čo vymyslieť na víkend? Čo tak pozvať priateľov či rodinu a zorganizovať si párty? Odporúčame vám inšpirovať sa tipmi na skvelé brunch-e plné farieb a chutí, s ktorými u svojich hostí jednoznačne zabodujete.

 

Brunch momentálne patrí medzi obľúbené, predovšetkým víkendové aktivity pre partie priateľov.

Oplatí sa prečitať