ČLÁNKY

Ružové víno: romantická voľba každej ženy

Ružové víno má iskrivú a príťažlivú chuť ako stvorenú na dlhé rozhovory s priateľkami. Vychutnajte si vzácne momenty s pohárom rosé vďaka našej špeciálnej 20% zľave k Medzinárodnému dňu žien.

Ružové víno, nazývané aj rosé, sa stalo nesmrteľnou doménou rafinovaných žien. Ešte donedávna malo ružové víno povesť sladkého nápoja, ktorý sa pije iba v lete. Neprávom, pretože suché ružové vínopolosuché ružové víno je dnes neodmysliteľným štandardom v najštýlovejších reštauráciách sveta. Navyše, jeho chuťová variabilita z neho robí víno vhodné na každú príležitosť.

Slovákom chutí

Francúzi milujú rosé. Pijú ho hlavne v romantickom Provensálsku, kde sa ľahké ružové víno osvedčilo ako osviežujúca voľba pri letných horúčavách. Za posledných 10 rokov si poctivé rosé jednoznačne obľúbili aj Slováci. Slovenské ružové víno sa vyrába prioritne z odrôd Frankovka modrá, Rulandské modré aj Cabernet Savignon, tak ako náš chuťovo nezameniteľný Cabernet Sauvignon Rosé 2019so striebornou medailou z poprednej vinárskej súťaže AWC Vienna.

Perfektná voľba

Ružové víno charakterizuje bohatosť chuti. Je dokonalým kompromisom, keď práve nechcete piť červené víno ani biele víno. Rosé je pri kontakte s chuťovými pohárikmi mimoriadne ľahké až iskrivé. Možno aj preto vás pitie ružového vína po náročnom dni až zázračne upokojí. Alebo, naopak, naštartuje príjemnú konverzáciu s vašimi priateľkami, ktorá potrvá celé hodiny.

Pamätajte si – ružové víno sa hodí k jedlám s bylinkami (rozmarín, tymián, bazalka) aj k darom mora a k rybám na rôzne spôsoby (krevety, kalamáre, tuniak, losos). Plnšie ružové víno tiež môžete kombinovať s bravčovým mäsom a teľacinou, ideálne so zeleninovou prílohou a zemiakmi. Prekvapivo nič nepokazíte, ani keď otvoríte ružové víno k obloženým chlebíčkom, rizotu či obľúbenej ázijskej polievke Phó.

Oslava krásy

Všimnite si, že keď dvihnete pohár rosé proti svetlu, naskytne sa vám krásny pohľad. Farba ružového vínaniekomu pripomína romantický západ slnka, v iných evokuje úsvit. Ružové víno z nášho rodinného vinárstva Víno Jurášek má príjemný malinovo-ríbezľový odtieň, ktorý umocňuje jedinečná chuť po lesných jahodách. Nielen dámy si však obľúbili aj naše hravé Frizzante Ružové 2019 s bublinkami, medovými tónmi a príťažlivo zlatistou farbou.

Víno a žena je nesmrteľná kombinácia, ktorá si zaslúži špeciálny prípitok. Napríklad s kvalitným rosé od Vinojurasek.sk, v marci s extra 20% zľavou na všetky ružové vína v našej ponuke. Stačí, ak pri objednávke použijete kód: ,,MDZ“.

Oplatí sa prečitať