ČLÁNKY

Naše vína zožali úspech na AWC Vienna 2020

Účasť na celosvetovo uznávanej vinárskej súťaži AWC Vienna býva veľkou výzvou aj pre najskúsenejších vinárov sveta. Prísnej porote však tento rok učarovalo hneď niekoľko našich odrôd, ktoré získali zlato aj striebro.

Prestíž hodná boja

AWC Vienna patrí k najprestížnejším a najväčším vinárskym súťažiam na svete. V auguste 2020 sa konal už 17. ročník tohto vychýreného podujatia s mimoriadne bohatou účasťou. O priazeň striktnej poroty tu zabojovalo neuveriteľných 11 232 vín od 1 510 producentov z viac ako 40 krajín sveta, medzi nimi aj vína značky Víno Jurášek. Uspieť preto nebolo ľahké, ale nám sa to opäť podarilo!

Osem medailí pre Víno Jurášek

Na AWC Vienna 2020 vyhrali naše vína 2 zlaté a 6 strieborných medailí. Náročnú porotu pritom oslovili naše ročníky 2018 aj 2019.

Zlatú medailu získalo šumivé víno Frizzante Biele 2019 lahodnej, plnej chuti s vôňou po ovocí, s medovými tónmi a s charakteristickou zlatistou farbou, a tiež u zákazníkov obľúbený Dunaj Barrique 2018 – výrazné barikové víno rubínovo červenej farby s plnou chuťou pripomínajúcou zrelé černice.

Striebornú medailu dostala Pálava 2018 aj naše ďalšie barikové víno Pinot Noir Barrique 2018. Striebro si vybojovali aj Pesecká Leánka 2019, Veltlínske Zelené 2019, Frizzante ružové 2019 a, v neposlednom rade, ľahučký Cabernet Sauvignon Rosé 2019, ktorého hrozno pochádza z južných svahov vinohradov Strekovského vinohradníckeho rajónu. Pre toto jedinečné víno ide už o druhé ocenenie v poradí.

Vysoké nároky na víťazov

Aj tento rok boli členmi obávanej poroty poprední enológovia, someliéri, novinári či odborníci na gastronómiu zrôznych kútov sveta. Samotná degustácia súťažných vzoriek prebiehala na špecializovanej univerzite v rakúskom Klosterneuburgu. Certifikovaní experti pritom degustovali víno „na slepo“, teda anonymne za samostatne vyhradenou plentou, pričom žiadny z porotcov vopred nepoznal víno, odrodu, ročník ani výrobcu degustovanej vzorky. Organizátori tak súťažiacim garantovali 100% nezávislé hodnotenie.

Svetová kvalita našich vín

O to viac nás teší, že vína značky Víno Jurášek zo Šekvíc aj tento rok splnili očakávania vychýrených odborníkov. Osem cenných medailí je pre nás skutočnou odmenou za našu tvrdú a poctivú prácu. Každý úspech zároveň berieme ako motiváciu nepoľaviť a naďalej prinášať našim zákazníkom to najlepšie z našich krásnych slovenských viníc.

Oplatí sa prečitať