ČLÁNKY

Úspech našich vín na AWC 2021

Vína značky Víno Jurášek zo Šenkvíc aj tento rok splnili očakávania vychýrených odborníkov na súťaži AWC a získali niekoľko medailí. Súťaže sa zúčastnilo 1 641 výrobcov vína zo 44 krajín sveta. Hrdo sa môžeme pochváliť, že naše vína ustáli medzi silnou konkurenciou až 12 525 testovaných vín a zo súťaže sme si odniesli 7 ocenení. 

Účasť na celosvetovo uznávanej vinárskej súťaži AWC Vienna je pre nás každoročne veľkou výzvou. Degustácia súťažných vín prebiehala v auguste na Federálnej vysokej škole a Úrade pre vinohradníctvo a pomológiu v Klosterneuburgu. Členmi poroty boli medzinárodní enológovia, odborníci na víno, someliéri, gastronómovia, obchodníci s vínom a novinári. Víno sa degustovalo “naslepo” a hodnotilo sa medzinárodným 100-bodovým systémom. Ocenenie od certifikovaných odborníkov nás o to viac teší a s pokorou ďakujeme.

6 medailí a pečať schválenia pre Víno Jurášek

Zlato pre DUNAJ 2019

Zlato pre GRÜNER VELTLINER 2020

Striebro pre FETEASCA REGALA 2020

Striebro pre PINOT NOIR 2019

Striebro pre CABERNET SAUVIGNON 2020

Striebro pre CUVÉE 2020

Pečať schválenia si odnáša WELSCHRIESLING 2020

Svetová kvalita zo slovenských viníc

6 medailí je pre nás skutočnou odmenou za našu tvrdú a poctivú prácu. Každý úspech zároveň berieme ako motiváciu nepoľaviť a naďalej prinášať našim zákazníkom to najlepšie z našich krásnych slovenských viníc.

AWC Vienna 2021 je medzinárodným lídrom oficiálne uznávaných cien kvality vína a oficiálne uznávaných Európskou úniou. Degustujte svetovú kvalitu zo slovenských viníc.

Oplatí sa prečitať