Nezaradené

Naše vína opäť zabodovali na súťaži AWC Vienna

Víno Jurášek i tento rok účastníkom na celosvetovo uznávanej vinárskej súťaži AWC Vienna, ktorá je medzinárodným lídrom oficiálne uznávaných ocenení kvality pre víno a oficiálne uznaný Európskou úniou. V tohtoročnej medzinárodnej výzve čelilo 11 342 vín od 1 588 výrobcov zo 43 krajín.

Napriek veľkej konkurencii učarovalo prísnej porote hneď niekoľko našich odrôd, ktoré získali zlato a striebro. Ktoré sú to?

Osem medailí pre Víno Jurášek

Na AWC Vienna 2022 vyhrali naše vína 1 zlatú a 4 strieborné medaile. Tohtoročnú porotu oslovil náš mladý ročník 2021 ale i barikový Pinot Noir, ročník 2019.

Zlatú medailu získalo červené víno Pinot Noir 2019 – výrazné barikové víno rubínovo červenej farby s plnou chuťou pripomínajúcou zrelé černice, pričom v závere prechádza až do chuti čokolády.

O strieborné medaile sa postarali vína z ročníka 2021, konkrétne ľahučký Cabernet Sauvignon rosé s príjemným malinovo-ríbezľovým odtieňom a chuťou po lesných jahodách, ovocné Cuveé (Frizzante biele) s medovými tónmi a jemne korenistá Pálava a Rulandské šedé.

Svetová kvalita našich vín

Veľmi nás teší, že vína značky Víno Jurášek zo Šekvického chotára aj tento rok splnili očakávania svetových odborníkov a tak naša poctivá práca prináša svoje ovocie. Každý nový rok je pre nás výzvou pokračovať a zlepšovať sa.

Nazdravie, priatelia!

Oplatí sa prečitať